O nás

Firmu Antonín Gašparec jsem založil, jako jediný majitel, 1. 5. 1991 za účelem provozování čerpacích stanic. V roce 1991 jsem byl prvním na trhu v bývalém Československu, kdo si od státního podniku Benzina pronajal čerpací stanice a jednu z nich koupil. Tím jsem navázal na své mnohaleté zkušenosti s provozováním čerpací stanice, protože jsem od roku 1978 pracoval jako vedoucí čerpací stanice v Brně.

Má firma provozovala od svého počátku do roku 1993 čerpací stanice Brno – Opuštěná sever, stanici na brněnském Masarykově okruhu, ve Slušovicích a svou vlastní ve Vizovicích (která byla zakoupena již v roce 1991). Počátkem roku 1993 firma Shell Česká republika, a. s. odkoupila čerpací stanici Brno – Opuštěná sever od státního podniku Benzina a podepsala se mnou smlouvu na provozování této stanice.

V roce 1995 jsem provedl důležitou přestavbu na vlastní stanici ve Vizovicích – jednalo se o podzemní stavby: nové dvouplášťové nádrže, dvouplášťové potrubní rozvody a nové výdejní stojany.

V roce 1997 jsem začal provozovat novou čerpací stanici firmy Shell ČR, a. s., v Brně, Okružní ulici.

Roku 1998 byla kompletně přestavěna stanice ve Vizovicích dle nového standardu pro čerpací stanice.

Za rok 2001 byla mé firmě udělena 2. cena (přibližně ze sta stanic) v soutěži Shell Trophy 2001 za provozování čerpací stanice Brno – Okružní.

Začátkem roku 2002 jsem sortiment na stanici ve Vizovicích rozšířil i o LPG. Téhož roku došlo k opětnému otevření čerpací stanice Brno – Opuštěná sever, která byla firmou Shell ČR, a. s., nově zrekonstruována.

Rok 2003 přinesl opět ocenění v soutěži Shell Trophy, čerpací stanice na Okružní ul. v Brně znovu získala 2 místo.
O rok později se nám podařilo tuto soutěž vyhrát, opět to byl úspěch stanice Brno – Okružní. Toto ocenění je pro mne i mé kolegy – zaměstnance veliké zadostiučinění a víme, že svou práci se snažíme dělat opravdu dobře.
Ke dni 1. května 2007 se mění právní forma podnikání z fyzické osoby na osobu právnickou, a to na společnost s ručením omezeným, tedy Gašparec, spol. s r. o.

K radikální změně dochází v červenci 2007, kdy do mého pole působnosti přibyly 2 čerpací stanice Shell na dálnici D2 u obce Ladná u Břeclavi: Ladná – pravá a Ladná – levá. Bohužel, z důvodu velké pracovní vytíženosti, jsem byl nucen se vzdát čerpací stanice Shell Brno – Opuštěná, která pro mne vždy byla „srdcovou záležitostí“ a připomínkou mých podnikatelských počátků.

Květnem roku 2012 pod nás nově spadá čerpací stanice Shell v Hodoníně na ulici Bratislavská.

Na podzim 2013 proběhla velká přestavba čerpací stanice Gašparec ve Vizovicích. Upravili jsme jak prodejnu, tak i exteriéry od atiky až po nově vybudované dětské hřiště s posezením.

Rok 2015 nám přinesl další úspěch, jsme vítězem prvního místa v kategorii HSSE společnosti Shell ČR, a. s., jedná se o cenu pro čerpací stanice, které nejlépe splňují standardy Health, Safety, Security and Environmental (zdraví, bezpečnost, zabezpečení a ochrana životního prostředí).

V prosinci 2019 jsme podepsali franšízovou smlouvu se společnosti Benzina (lídr na palivovém trhu v ČR) a celá stanice ve Vizovicích byla přebarvena do červených barev Benziny, interiér stanice byl nově vybaven konceptem Benziny “Stop Cafe” (prodej Hot Dogu, zrnkové kávy s čerstvým mlékem a vybraného zboží Benziny). Nově akceptujeme palivové karty Benzina, OMV, EuroShell, EuroOil, CCS a slevové karty EASY Benzina (lze je u nás i zakoupit). Paliva máme od společnosti Benzina: základní aditivovaná paliva Efecta 95 a Efecta Diesel, prémiová aditivovaná paliva Verva 100 a Verva Diesel. Věříme že tato změna bude pro Vás zpříjemněním času stráveným na naší čerpací stanici při tankování kvalitní pohonné látky do vašeho auta, občerstvením výbornou kávou a chutným Hot Dogem.

Společnost Gašparec, spol. s r. o. provozuje v současnosti 4 čerpací stanice společnosti Shell ČR, a. s., a to v Brně na Okružní ulici, ve Šlapanicích, 2 na dálnici D2 44. km u obce Ladná u Břeclavi a stanici společnosti Benzina ve Vizovicích.

Za celý kolektiv se těším na Vaši návštěvu na těchto stanicích a doufám, že se k nám budete rádi vracet.

Antonín Gašparec